Soovid konsultatsiooni?

Kui soovite krediidihalduse või krediidihaldus.ee tarkvara teemal konsultatsiooni, siis võtke meiega ühendust telefoni (675 55 55) või e-maili (info@krediidihaldus.ee) teel ja lepime kokku edasise tegevuse

Kontaktid


OÜ Krediidihaldus (11602506)

Telefon: 675 55 55

Faks: 675 55 50

 

 

Märtsis kiirenes jaekaubandusettevõtete müügitulu langus 13 protsendini

03.05.23 09:41

Statistikaameti andmetel oli jaekaubandusettevõtete müügitulu märtsis 868 miljonit eurot. Võrreldes eelmise aasta sama kuuga vähenes müügitulu püsivhindades 13%.

 

Statistikaameti analüütik Johanna Linda Pihlak sõnas, et kui veebruaris vähenes müügitulu eelmise aasta sama ajaga võrreldes 6%, siis märtsis langus kiirenes. Jaekaubandusettevõtete müügitulu langust mõjutasid enim tööstuskaupade kauplused, kus müük vähenes aastaga 18%. „Nende kaupluste langusele avaldas mõju eelmise aasta märtsi kõrgem võrdlusbaas ning hinnatõusu jätkumine on hakanud järjest rohkem piirama inimeste tarbimist,“ lisas Pihlak.

 

Tööstuskaupadest kõige rohkem ehk 28% vähenes müügitulu muudes spetsialiseeritud kauplustes, kus kaubeldakse peamiselt arvutite ja nende lisaseadmete, raamatute, sporditarvete, mängude, mänguasjade ja muuga. Müügitulu vähenes veel 21% majatarvete, kodumasinate, rauakaupade ja ehitusmaterjalide kauplustes, 14% posti või interneti teel kaupu müüvates kauplusetes, 9% kasutatud kaupade kauplustes, kioskites, turgudel ja otsemüügil, 8% muudes spetsialiseerimata kauplustes, kus on ülekaalus tööstuskaubad (nn kaubamajad), 6% tekstiilitoodete, rõivaste ja jalatsite kauplustes ning 3% apteekides ja kosmeetikatarvete kauplustes.

 

Toidukaupade kaupluste müügitulu vähenes eelmise aasta märtsiga võrreldes 9% ning mootorikütuse jaemüügiga tegelevate ettevõtete müügitulu 3%.

 

Veebruariga võrreldes suurenes märtsis jaekaubandusettevõtete müügitulu 17%. Sesoonselt ja kalendaarselt korrigeeritud andmete põhjal jäi müük eelmise kuuga võrreldes samale tasemele.

 

2023. aasta kolme esimese kuuga (jaanuar–märts) vähenes jaekaubandusettevõtete müügitulu eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 9%.

 

https://www.stat.ee/et/uudised/martsis-kiirenes-jaekaubandusettevotete-muugitulu-langus-13-protsendini


Tagasi