Soovid konsultatsiooni?

Kui soovite krediidihalduse või krediidihaldus.ee tarkvara teemal konsultatsiooni, siis võtke meiega ühendust telefoni (675 55 55) või e-maili (info@krediidihaldus.ee) teel ja lepime kokku edasise tegevuse

Kontaktid


OÜ Krediidihaldus (11602506)

Telefon: 675 55 55

Faks: 675 55 50

 

 

Detsembris oli väljastatud eluasemelaenude maht viimaste aastate suurim

28.01.22 10:48

Detsembris väljastati eluasemelaene veidi üle 218 miljoni euro ja pankade eluasemelaenuportfell suurenes detsembris aastaga 9,3%. See on viimase kümne aasta kiireim kasv. Sarnaselt sügisega oli väljastatud laenude arv suur ka detsembris. Keskmine väljastatud laenusumma oli detsembris eelnevate kuudega võrreldes taas suurem, peegeldades hindade kasvu kinnisvaraturul. Samas tuleb arvestada, et majapidamiste võlakoormuse suurenemisega kasvab nende haavatavus laenuteenindamisel.

 

Ehkki uute väljastatud eluasemelaenude maht oli detsembris erakordselt suur, peegeldab see ka varem sõlmitud lepingute väljamakseid. Uute sõlmitud laenulepingute summa jäi varasemate aastatega sarnaselt detsembris tagasihoidlikumaks. Ettevaates võib aga majapidamiste laenuvõtmist vähendada sügisest kiirenenud üldine hinnatõus ja majanduskeskkonnas taas suurenenud ebakindlus.

 

Eluasemelaenude keskmine aastane intressimäär langes aasta lõpus rekordmadalale. Uute tagatisega eluasemelaenude keskmine intressimäär oli detsembris 1,96%. Aasta tagasi samal ajal oli see 2,2%. Majapidamiste jaoks tähendab madalam intressimäär väiksemaid laenuteenindamiskulusid. Teisalt sisaldab tänane keskmine intressimäär peamiselt vaid pankade riskimarginaali ning arvestada tuleks ka intressimäära võimaliku tõusuga tulevikus.


Tagasi