Soovid konsultatsiooni?

Kui soovite krediidihalduse või krediidihaldus.ee tarkvara teemal konsultatsiooni, siis võtke meiega ühendust telefoni (675 55 55) või e-maili (info@krediidihaldus.ee) teel ja lepime kokku edasise tegevuse

Kontaktid


OÜ Krediidihaldus (11602506)

Telefon: 675 55 55

Faks: 675 55 50

 

 

Märtsis vähenes jaekaubandusettevõtete müügimaht 4%

30.04.24 08:54

Statistikaameti andmetel oli jaekaubandusettevõtete müügitulu 2024. aasta märtsis 851 miljonit eurot. Võrreldes eelmise aasta sama kuuga vähenes müügimaht 4%.

 

Statistikaameti analüütiku Johanna Linda Pihlaku sõnul mõjutasid jaekaubandusettevõtete müügimahu kahanemist enim tööstuskaupade kauplused, kus maht oli 9% väiksem kui eelmise aasta märtsis. „Tööstuskaupade kauplustes vähenes müügimaht kõigil tegevusaladel. Kõige rohkem ehk 16% kahanes see posti või interneti teel kaupu müüvates kauplustes,“ lisas Pihlak.

 

Tööstuskaupadest vähenes müügimaht veel 14% majatarvete, kodumasinate, rauakaupade ja ehitusmaterjalide kauplustes, 9% muudes spetsialiseerimata kauplustes, kus on ülekaalus tööstuskaubad (nn kaubamajad) ning 8% tekstiilitoodete, rõivaste ja jalatsite kauplustes. Samuti kahanes müügimaht 4% nii muudes spetsialiseeritud kauplustes, kus kaubeldakse peamiselt arvutite ja nende lisaseadmete, raamatute, sporditarvete, mängude, mänguasjade ning muuga kui ka kasutatud asjade kauplustes, kioskites, turgudel ja otsemüügil. Apteekides ja kosmeetikatarvete kauplustes vähenes müügimaht 3%.

 

Mootorikütuse jaemüügiga tegelevate ettevõtete müügimaht kahanes eelmise aasta märtsiga võrreldes 2%. Toidukaupade kaupluste müügimaht pöördus aga kergele kasvule, suurenedes 1%.

 

Selle aasta veebruariga võrreldes kasvas märtsis jaekaubandusettevõtete müügimaht 15%. Sesoonselt ja kalendaarselt korrigeeritud andmete põhjal suurenes maht eelmise kuuga võrreldes 1%.

 

Selle aasta kolme kuuga (jaanuar – märts) vähenes jaekaubandusettevõtete müügimaht eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 5%.

 

https://www.stat.ee/et/uudised/martsis-vahenes-jaekaubandusettevotete-muugimaht-4


Tagasi